Aktivity s dřevěnou pizzou

Včera bylo venku krásně a zároveň do skladu dorazila nová pizza. Rozhodli jsme se toho využít a pizzu pořádně vyzkoušet. Připravila jsem tedy pár rychlých aktivit, oblékli jsme bundy a čepice a vyrazili si hrát ven.

Pizza je vyrobena ze dřeva a skládá se ze 6 dílků a osmnácti ingrediencí. Jednotlivé dílky jsou spojeny suchým zipem, takže si na ní děti pomocí přiloženého kráječe mohou nacvičit krájení. Procvičí si tak jemnou motoriku a trénují na krájení opravdovým nožem.

Do hry jsme zapojili také barvičky. Pro naši hru jsme použili kelímky s modelínou, ale tu lze nahradit prakticky jakýmkoliv jiným barevným předmětem. Lze použít různě barevné kostky, barevné mističky, případně barvy nakreslit na papír. Nejdříve jsme každému dílku pizzy přiřadili dle barev jeden druh z možných ingrediencí. Následně ingredience samotné přiřazovali k jednotlivým barvičkám. Aby hra nebyla tak jednoduchá, doplnili jsme i čísla. Trénujeme počítání do tří, lze přidat ale samozřejmě delší číselnou řadu. 

Podařilo se mi ještě v rychlosti vyrobit omalovánku, takže posledním úkolem bylo přiřadit ingredienci k obrázku a ten vymalovat. Tuto přikládám do přílohy ke stažení.

Když jsme malovali poslední obrázek, pomalu už zapadalo sluníčko. Pizza je tedy řádně odzkoušena:-)