Sleva 10% s kódem DENDETI - neplatí na akční zboží, produkty Mámy v rejži a GRAPAT

Nástěnka

Pojmenováváme emoce (Learning Resources)

Pojmenováváme emoce (Learning Resources)

Emoční inteligence - pojem, který se v poslední době často objevuje. Pro úspěch v životě nestačí rozvíjet inteligenci a akademické znalosti, stejný důraz je kladen na oblast emocí a mezilidských vztahů (David Goleman). Jak dětem pomoci emoce zvládat? Na úplném začátku je jejich pojmenování. Začít můžeme už u nejmenších dětí a dětí předškolního věku, kdy je klíčové umět emoci či pocit pojmenovat, zároveň emoce ale nemusí soudit ani hodnotit. POmocí různých činností můžeme u dětí vytvářet emoční slovník

Emoce se dají pojmenovávat nejlépe hrou, například Sadou aktivit učíme se emoce od Learning resources


Kreslení krok za krokem (Djeco)

Kreslení krok za krokem (Djeco)

Kresba je jedna z nejdůležitějších aktivit dětí předškolního věku a je součástí jejich vývoje. Dětský výtvarný projev je jedinečný a může mít mnoho podob, zároveň se kresba u každého dítěte vyvíjí v jiném tempu, což je v pořádku. Pokud děti zvládají nakreslit základní tvary, tato hra je může posunout zase jiným směrem, mohou se naučit kreslit základní tvary zvířat. Zvířata a děti jsou spojeni zvláštním poutem a snad každé dítě se pokousí o kresbu zvířat. 


Počitací berušky a sada karet (Yellow Door)

Počitací berušky a sada karet (Yellow Door)

Tyto roztomilé počitací berušky jsou vhodné k prozkoumávání prvních matematickcých představ a dovedností. Tečky na krovkách doslova vybízejí k počítání. Berušky zároveň mohou sloužit jako doplněk k sensory play nebo k volné hře, což mají děti velmi rády. Ideální je použít je se sadou počitacích karet. Můžete počítat doma i venku. 


Přemístitelné samolepky Djeco

Přemístitelné samolepky Djeco

Samolepky a lepení jsou pro děti lákavé a patří mezi oblíbené aktivity. Tuto sadu samolepek díky znovupoužitelnému zpracování můžete používat pořád dokola. Sadu si oblíbila starší dcera Rozálka, když měla rok a půl, teď do samolepek pomalu dorůstá i mladší Jasmínka. Lákavé jsou pro obě dvě holky (3,5 roku a 15 mesíců). 


Autentické figurky z tub Safari Ltd.

Autentické figurky z tub Safari Ltd.

Aktivity spojené s jemnou motorikou, taky vzdělávání a tvůrčí samostatná hra - k tomu všemu jsou vhodným prostředkem figurky Safari Ltd. S autentickými zvířátky a postavičkami od Safari Ltd. se dá vymyslet spousta aktivit pro malé i větší děti. Děti si s nimi nejen pohrají, ale taky se vzdělávají a naučí se něco nového, jsou vhodné pro děti školkévého věku, ale taky pro mladší školáky.  


Voskovky Djeco pro nejmenší - trénujeme správný úchop

Voskovky Djeco pro nejmenší - trénujeme správný úchop

Špetkový úchop je prostředek při osvojování si správného držení tužky při kreslení, malování, ale hlavně psaní. Některé děti mohou drzet tužku tímto způsobem hned, jiné si ho osvojují déle, což je v pořádku, mají čas až do 5 let. Ovšem ještě před tím, než dětem nabídneme pastelku, můžeme jim nabídnout tyto kytičkové voskovky, díky kterým mohou správný úchop trénovat už od začátku. Jsou vhodné pro děti od 18 měsíců, můžeme je nabízet ale už v momentě, kdy děti projeví zájem o první kreslení.


Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření

Velikonoce jsou tradiční oslavou jara. S jarem přichází všechno to pěkné – hřejivé sluneční paprsky, probouzející se příroda, barevný svět kolem nás, první tráva, první květy, mláďátka...
Zeptejte se doma svých dětí, jak vnímají jaro a oživte si domov veselými výrobky. Mám pro Vás pár tipů, ke kterým jsme přidali i básničku.


Hrajeme si s modelínou

Hrajeme si s modelínou

Modelína dokáže zabavit děti (i dospělé) na několik hodin. Modelína, plastelína, někdy dokonce formela, všechny názvy pojmenovávají stejnou věc: hmota, která je určena k tvarování. Hračkolka vám představuje holandskou modelínu značky iNViTATION to iMAGiNE.


Strategické karetní hry pro nejmenší od Djeca

Strategické karetní hry pro nejmenší od Djeca

Jednoduchá karetní hra pro děti od 5 let (klidně už od 3,5 let), kdy je nutné strategicky přemýšlet. Verze pro holky se jmenuje Diamoniak (Čarodějky), pro kluky je to hra Piratatak (Piráti). Při stavbě zámku nebo lodi je potřeba tyto stavby ubránit před čarodějkami nebo piráty. Vyhrává ten, kdo postaví stavbu dříve. Krásné ilustrace zároveň podbízí k dalším aktivitám, kdy se rozvíjí slovní zásoba a tvoření otázek.


Albi Kvído - Roztančené fixy

Albi Kvído - Roztančené fixy

Jakékoliv volné chvíle si můžete zpříjemnit hravým zdokonalováním jemné motoriky některým ze sešitů od Albi: Roztančené fixy. Procvičování jemné motoriky však může být i cílené.


Dřevěná vkládačka Kostka (Jouéco)

Dřevěná vkládačka Kostka (Jouéco)

Tato klasická dřevěná kostka je ideálním dárkem k prvním narozeninám, myslím, že ji známe všichni a není potřeba představovat princip hraní. Je velmi oblíbená, protože se dítě zabaví a zároveň hračka pomáhá rozvíjet jemnou motoriku a koordinaci zraku a hmatu


Velká dřevěná duha (Goki)

Velká dřevěná duha (Goki)

Barevných duh lze koupit mnoho druhů, hračka tohoto typu nabízí prostor pro kreativitu a představivost. Na první pohled se jedná o jednoduchou stavebnici, která ale nabízí mnoho možností využití, zaujme různé věkové kategorie, kluky i holky, navíc je také velmi hezká jako dekorace v pokojíčku.


Duhové oblázky (Rainbow Pebbles)

Duhové oblázky (Rainbow Pebbles)

Jak zabavit celou rodinu, nehledě na pohlaví a věk? Tyto krásně pestré, hebké oblázky tento úkol splní, díky příjemnému povrchu budete chtít stavit a skládat pořád dokola. 


Malé rodinky Djeco

Malé rodinky Djeco

V kolika letech nastane u dětí vhodný čas na vytažení nějaké společenské hry


Příběhová razítka Stampo minos: Vánoce

Příběhová razítka Stampo minos: Vánoce

U nás doma pomalu začínáme s přípravami na Vánoce. Před svátky posíláme rodině a známým vánoční přání. Když jsme objevily razítka Stampo minos s tematikou Vánoc, nemohly jsme je nemít. 


Číselné puzzle Number train

Číselné puzzle Number train

Náš svět se neobejde bez čísel. Už ty nejmenší děti (kolem dvou let) projevují zájem o čísla a počty, intenzita tohoto zájmu se časem mění, ovšem spolu se silnou dětskou zvídavostí je to krásné předmatematické období, kdy můžeme podporovat dětské uchopování matematických představ.


Pastelky Stabilo

Pastelky Stabilo

Na první vločky to venku ještě nevypadá. Za oknem stále panuje podzim, období plné pestrých barev a zároveň období, kdy netrávíme tolik času venku. Byla by škoda nevyužít tento čas trávený doma a zároveň krásy podzimu k rozvoji kreativity a tvořit pro radost. Mezi kreativní pomůcky, které u nás najdete, jsou i pastelky. Pro školáky, kteří už zvládají správný úchop, i pro menší děti, které si úchop pastelky teprve osvojují, máme pastelky od Stabila (Stabilo Trio, Stabilo color a Stabilo woody).


Magna Tiles x Connetix Tiles x MiDeer magnetické stavebnice

Magna Tiles x Connetix Tiles x MiDeer magnetické stavebnice

Magnetické stavebnice se u nás těší velké oblibě. Není se čemu divit. Mají opravdu široké spektrum využití a dají se z nich stavět 2D a 3D objekty. S rostoucí oblibou těchto stavebnic také roste počet výrobců, kteří je nabízejí. Jak ale vybrat tu správnou? Liší se nějak nebo jsou stejné? Do porovnání jsem přidala 3 nejznámější a nejoblíbenější stavebnice a to od značek Magna Tiles, Connetix Tiles a MiDeer. 


Myšky od Petra Horáčka

Myšky od Petra Horáčka

Knihy od Petra Horáčka se v posledních letech staly doslova fenoménem, není se čemu divit. Tento autor knihy nejen píše, ale sám je i ilustruje. Maloval už od mala a malbu doslova prožíval. Také přičichl k typografii, což spolu s citem pro volbu vhodného slova dělá z jeho knih přímo skvosty. Jak jsme se knihám dostaly my a proč nás zaujaly? Blíže se podíváme na jeden ze tří příběhů o myškách (Nový domek pro myšku), další knihy s ústřední postavou myšky v pruhovaných ponožkách (O myšce, která se nebála; Jak myška snědla měsíc) jsou vystaveny podobným způsobem, zároveň je každý příběh i jeho vizuální stránka originální.


Connetix Tiles - Kolik dílků je "dost" dílků?

Connetix Tiles - Kolik dílků je "dost" dílků?

Magnetická stavebnice Connetix Tiles je navržena tak, aby podporovala nekonečné hodiny dětského hraní. Při hře s magnetickými dlaždicemi si děti rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku a představivost. 

Další