Albi Kvído - Roztančené fixy

Albi Kvído - Roztančené fixy

Jakékoliv volné chvíle si můžete zpříjemnit hravým zdokonalováním jemné motoriky některým ze sešitů od Albi: Roztančené fixy. Procvičování jemné motoriky však může být i cílené.


Velká dřevěná duha (Goki)

Velká dřevěná duha (Goki)

Barevných duh lze koupit mnoho druhů, hračka tohoto typu nabízí prostor pro kreativitu a představivost. Na první pohled se jedná o jednoduchou stavebnici, která ale nabízí mnoho možností využití, zaujme různé věkové kategorie, kluky i holky, navíc je také velmi hezká jako dekorace v pokojíčku.


Duhové oblázky (Rainbow Pebbles)

Duhové oblázky (Rainbow Pebbles)

Jak zabavit celou rodinu, nehledě na pohlaví a věk? Tyto krásně pestré, hebké oblázky tento úkol splní, díky příjemnému povrchu budete chtít stavit a skládat pořád dokola. 


Malé rodinky Djeco

Malé rodinky Djeco

V kolika letech nastane u dětí vhodný čas na vytažení nějaké společenské hry


Příběhová razítka Stampo minos: Vánoce

Příběhová razítka Stampo minos: Vánoce

U nás doma pomalu začínáme s přípravami na Vánoce. Před svátky posíláme rodině a známým vánoční přání. Když jsme objevily razítka Stampo minos s tematikou Vánoc, nemohly jsme je nemít. 


Číselné puzzle Number train

Číselné puzzle Number train

Náš svět se neobejde bez čísel. Už ty nejmenší děti (kolem dvou let) projevují zájem o čísla a počty, intenzita tohoto zájmu se časem mění, ovšem spolu se silnou dětskou zvídavostí je to krásné předmatematické období, kdy můžeme podporovat dětské uchopování matematických představ.


Pastelky Stabilo

Pastelky Stabilo

Na první vločky to venku ještě nevypadá. Za oknem stále panuje podzim, období plné pestrých barev a zároveň období, kdy netrávíme tolik času venku. Byla by škoda nevyužít tento čas trávený doma a zároveň krásy podzimu k rozvoji kreativity a tvořit pro radost. Mezi kreativní pomůcky, které u nás najdete, jsou i pastelky. Pro školáky, kteří už zvládají správný úchop, i pro menší děti, které si úchop pastelky teprve osvojují, máme pastelky od Stabila (Stabilo Trio, Stabilo color a Stabilo woody).


Magna Tiles x Connetix Tiles x MiDeer magnetické stavebnice

Magna Tiles x Connetix Tiles x MiDeer magnetické stavebnice

Magnetické stavebnice se u nás těší velké oblibě. Není se čemu divit. Mají opravdu široké spektrum využití a dají se z nich stavět 2D a 3D objekty. S rostoucí oblibou těchto stavebnic také roste počet výrobců, kteří je nabízejí. Jak ale vybrat tu správnou? Liší se nějak nebo jsou stejné? Do porovnání jsem přidala 3 nejznámější a nejoblíbenější stavebnice a to od značek Magna Tiles, Connetix Tiles a MiDeer. 


Myšky od Petra Horáčka

Myšky od Petra Horáčka

Knihy od Petra Horáčka se v posledních letech staly doslova fenoménem, není se čemu divit. Tento autor knihy nejen píše, ale sám je i ilustruje. Maloval už od mala a malbu doslova prožíval. Také přičichl k typografii, což spolu s citem pro volbu vhodného slova dělá z jeho knih přímo skvosty. Jak jsme se knihám dostaly my a proč nás zaujaly? Blíže se podíváme na jeden ze tří příběhů o myškách (Nový domek pro myšku), další knihy s ústřední postavou myšky v pruhovaných ponožkách (O myšce, která se nebála; Jak myška snědla měsíc) jsou vystaveny podobným způsobem, zároveň je každý příběh i jeho vizuální stránka originální.


Connetix Tiles - Kolik dílků je "dost" dílků?

Connetix Tiles - Kolik dílků je "dost" dílků?

Magnetická stavebnice Connetix Tiles je navržena tak, aby podporovala nekonečné hodiny dětského hraní. Při hře s magnetickými dlaždicemi si děti rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku a představivost. 


Tuff tray

Tuff tray

Pokud hledáte originální a zaručený způsob, jak zabavit Vaše děti, jste tady správně:-) Vyzkoušejte Vaše hraní zpestřit vaničkou, která je známá pod anglickým názvem tuff tray. Jedná se o metrový tác poskytující několik způsobů využití. Vytvořte dětem džungli se skutečnými odřezky rostlin, venkovní umělecké dílo z nasbíraných předmětů nebo přidejte vodu a nechte v ní plavat vlastnoručně vyrobenou lodičku. Možností je nekonečné množství! 


Sensory blocks TickiT – smyslové kostky

Sensory blocks TickiT – smyslové kostky

Smyslové kostky Sensory Blocks byla jedna z prvních hraček, která mě v Hračkolce zaujala a věděla jsem, že s ní zaboduji i u Rozálky a Jasmínky. Ztvárnění kostek je už na první pohled líbivé, ale pouze u líbivosti nezůstaneme. Jsou jednoduché, ale zároveň promyšlené, dá se s nimi vymýšlet mnoho dalších aktivit. V dnešním článku si stavebnici blíže představíme a nabídneme vám způsoby, jak s nimi dále pracovat.


TickiT – dřevěné pexeso zvířata

TickiT – dřevěné pexeso zvířata

Ideální zpestření dlouhých podzimních večerů? Zkuste třeba pexeso! Pexeso je hra pro nejméně dva hráče zaměřená na pozornost a soustředění, což známe všichni. V dnešním článku si ale představíme další nápady, jak si hraní s pexesem zpestřit mimo klasická pexesová pravidla a hrát už s nejmenšími, u nás s tříletou Rozálkou. Našim společníkem se v těchto dnech stalo pexeso od TickiT se zvířátky, procvičovaly jsme paměť, komunikační dovednosti, třídicí a řadicí schopnosti.


Listohrátky

Listohrátky

Asi jako každý, kdo má děti, tak i my s dcerou chodíme od malička skoro každý den na procházky. Děti rády pozorují přírodu a všímají si, jak se s každým ročním obdobím mění. V těchto dnech se přímo nabízí pozorovat stromy, proto se na ně v dnešním článku zaměříme. Na pomoc jsme si zvolily krásně ilustrované Výukové karty STROMY od malé Áni. Oceňuji na nich, že se zaměřují na stromy přímo z našeho okolí.


Vilac - Slož do minuty!

Vilac - Slož do minuty!

Taky máte rádi, když dětské hry můžete přizpůsobit aktuálnímu věku dětí, hrát je několik let a zároveň vymýšlet různé alternativy? Taková je i hra Slož do minuty! od Vilac. Hra obsahuje mnoho nádherně pestrých komponentů, které přímo volají po tvoření a zábavě.


Velká bludišťárna LES

Velká bludišťárna LES

Co dělat, když se dítěti po obědě nechce spát? Starší dítě dnes nezalehlo a mladší dítě zase potřebovalo klid na spánek. Na pomoc jsme si vytáhly sešit Velká bludišťárna LES a voskovky Jar Meló.


Hrajeme Ovocný sad

Hrajeme Ovocný sad

Máte rádi společenské hry? Zahrajte si je s dětmi již od dvou let. Tentokrát jsme testovali společenskou hru „Ovocný sad“ od německé značky Haba.


Šijeme a prošíváme aneb cvičíme si prstíky

Šijeme a prošíváme aneb cvičíme si prstíky

„Šití nejsou žádné čáry – nůžky, jehla, nit, náprstek smí být i starý a už se může šít…“ tahle písnička zazněla v pohádce Josefa Lady – „Nezbedná pohádka“ a nám opět připomněla naše dětství, kdy jsme jako malé holky moc rády pletly a vyšívaly :-)


SEVA jak ji (ne)znáte

SEVA jak ji (ne)znáte

SEVA je tradiční český výrobce stavebnic, které jsou vyráběné a oblíbené již u tří generací. Auto, traktor nebo letadlo už jistě zkoušel s její pomocí postavit každý, kdo ji doma má. Víte ale, jak si díky SEVĚ zahrát piškvorky? Kolik kuliček ukočírujete v labyrintu? Nebo si raději procvičíme geometrii?

Další